Система відеофіксації почала штрафувати власників авто на єврономерах.

Камери автоматичної фіксації МВС порушень ПДР почали фіксувати порушення водіїв на автомобілях з номерами іноземної реєстрації. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у Facebook.

За словами Геращенко, прикордонник при в’їзді авто на номерах іноземної реєстрації вносить в базу даних номер машини, ПІБ і паспортні дані того, хто був за кермом. Далі, якщо водій на цій машині перевищить швидкість, то система автоматично знаходить дані порушника взявши їх з Бази даних ДПСУ.

«Іноземні громадяни, що заїхали на своїх авто в Україну, і громадяни України, що їздять на авто з номерами іноземної реєстрації, почнуть нести відповідальність за перевищення швидкості та порушення інших правил дорожнього руху», — зауважив заступник.

При виїзді з країни авто-порушника прикордонник пропонуватиме водію заплатити штраф. Якщо водій-іноземець відмовляється — йому заборонять вʼїзд в Україну. Якщо ж власник авто є громадянином України і він теж відмовиться платити штраф, то ці документи направлятимуть за загальною процедурою в Держвиконавчу службу для стягнення через арешт майна або банківських рахунків.

Геращенко додав, що так сталося з громадянином Білорусі, водієм автомобіля Rover. Він, рухаючись по трасі М 05 Київ-Одеса, в населеному пункті перевищив швидкість на 38 км/год при дозволених 50 км/год. Така ж ситуація сталася з громадянином Молдови, водієм автомобіля Mercedes, який перевищив швидкість на 24 км/год рухаючись по Південному мосту на Лівий берег в Києві.

Щодо даних громадян поліцією винесені постанови про порушення правил Дорожнього руху, які будуть відправлені прикордонникам.

До слова,  у Києві та на автомагістралях Київської області в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками вже встановили 50 відеокамер. 

Нагадаємо, в Києві з’являться камери відеоспостереження від МВС з новою функцією.

Фото: unsplash