Європейська спілка телебачення і радіомовлення опублікувала фінальне рішення щодо проведення конкурсу "Євробачення-2023".

Про це повідомили в офіційній заяві Європейської спілки телебачення і радіомовлення.

У заяві пояснили, що провести наступний конкурс в Україні неможливо.

“EBU повністю розуміє розчарування, викликане оголошенням про те, що конкурс пісні “Євробачення 2023″ не може бути проведений в Україні, країні-переможниці цього року. Рішення було продиктовано обов’язком EBU забезпечити виконання умов, що гарантують безпеку та безпеку всіх, хто працює та бере участь у заході, планування якого необхідно розпочати негайно в країні, яка приймає”, – зазначили у документі.

Організатори також додали, що зазвичай для роботи на конкурсі акредитовано щонайменше 10 000 осіб, а сам захід відвідує ще близько 30 000 фанатів з усього світу. Втім, через війну в Україні делегації “неохоче їхатимуть на конкурс”.

“EBU з жалем ухвалив рішення про перенесення заходу до іншої країни і продовжить обговорення питання про пошук потрібного місця для проведення “Євробачення” наступного року”, – підсумували організатори.

Нагадаємо, Європейська мовна спілка вирішила, що пісенний конкурс “Євробачення” у 2023 році відбудеться не в Україні через проблеми з безпекою, що пов’язані з війною.

У відповідь міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що вимагає додаткових перемовин щодо проведення Євробачення в Україні. Водночас Джонсон заявив, що відмовляється від проведення Євробачення 2023 у Великій Британії. Україна може і повинна приймати пісенний конкурс, вважає він.

Фото: Фейсбук