Україна, Литва та Польща почали працювати над оцифруванням культурної спадщини України.

Про це повідомили у Міністерстві культури України.

У повідомленні зазначили, що діджиталізація культурної спадщини потрібна, щоб зберегти її та відновити після війни. Україна презентувала партнерам із Литви та Польщі свій проєкт єМузей, у межах якого планують створити Єдиний портал культурних цінностей Музейного фонду України.

«Сьогодні музеї на непідконтрольних територіях просто грабуються росіянами. Надбання українців вивозять до рф, порушуючи всі міжнародні норми. Всі ці випадки фіксуються як злочини проти нашої держави та ми обов’язково будемо боротися за повернення кожного експоната. Але зараз важливо йти вперед та максимально діджиталізувати процеси у сфері культурної спадщини», – пояснила заступниця міністра культури Анастасія Бондар.

Україна, Литва та Польща створили спеціальний фонд «Люблінський трикутник», який підтримує оцифрування культурної спадщини України та працює над створенням цифрової платформи для їх збереження, охорони, розвитку та популяризації.

Наразі Україна вже зафіксувала понад 300 випадків знищення чи пошкодження росіянами церков, театрів, музеїв, бібліотек, історичних будівель.

 Фото: unsplash