Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надасть кредит у 58 млн євро Міністерству освіти і науки України та підтримає модернізацію системи професійно-технічної освіти (ПТО) країни, що вже триває.

Така інвестиція профінансує створення до 9-ти центрів професійної досконалості ПТО у таких областях України: Чернігівській, Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, м. Києві, Одеській, Тернопільській, Волинській і Закарпатській, а також поліпшить умови перебування в навчальних закладах для понад 10 000 викладачів і студентів у країні.

Ольга Стефанішина: «Модернізація та розвиток професійної освіти – це необхідна інвестиція в економічний розвиток України. Завдяки співпраці з Європейським інвестиційним банком та за підтримки Європейського Союзу буде створено багаторівневі центри передового досвіду, які стануть опорою реформування системи професійної освіти та навчання України. Цей проєкт допоможе нам покращити умови навчання та викладання, забезпечити комфортне проживання в гуртожитках для студентів із сільської місцевості чи інших регіонів, підвищити якість освіти, збільшити зайнятість молоді та зменшити витрати».

ЄС доповнив кредит грантом у 8,5 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства (NIP). Цей грант забезпечить надання технічної допомоги для ефективної підготовки проєкту, його ведення і реалізації процедур закупівель.