За словами Олександра Глухова, про відключення він дізнався від електриків.

Олександр Глухов, останній мешканець садиби Мурашка в Києві (вул. Мала Житомирська, 12-А) повідомив, що в будинку намагаються відключити світло. Про це він написав у спільноті «Врятуймо садибу Мурашка» у Facebook.

За словами чоловіка, про відключення йому повідомили представники ДТЕК 13 вересня.

Kyiv Media

«13 вересня 2021 року до мене прийшли з перевіркою представники ДТЕК Київські електромережі. З їх слів я дізнався, що до них звернувся Департамент культури КМДА з листом, в якому вимагає відключити від електропостачання будинок 12а на вул. Малій Житомирській. На сьогодні я вчасно сплачую усі рахунки за електроенергію, порушень з мого боку не знайшли і поки що світло мені не відключили. Зараз намагаюсь розібратися, чия це чудова ініціатива?» — пише Глухов.

У коментарі під дописом чоловік зазначив, що не бачив самого листа і не знає, хто його підписав. Про існування листа він дізнавсі від електриків, які прийшли відключати світло.

Редакція Kyiv Media намагається отримати коментар від КМДА з приводу заяви Глухова.

Нагадаємо, в КМДА запевняють, що садибу Мурашка та житловий будинок хочуть реставрувати та зробити з місця культурний хаб, кошти на реставрацію начебто є, проте її не розпочнуть допоки не знайдуть постійне місце проживання родині Глухова.

Математик Олександр Глухов, чия родина з дев’яностих років живе в одному з будинків садиби за номером 12-А, повідомляв, що у КМДА пропонували йому переїхати у будинок поблизу Столичного шосе – на Моторний провулок, 11, у двокімнатну квартиру площею 64 кв.м. Забудовник цього ЖК — КП «Житлоінвестбуд-УКБ». Саме цьому комунальному підприємству Київрада передавала на баланс садибу Мурашка у 2008 році.

У тому ж році комунальники продали її у приватну власність компаніям «Пантеон-Інвест» і «Вестіга». Вони планували знести тут всі будівлі, щоб збудувати готельно-житловий комплекс — попри те, що Українське товариство охорони пам’яток історії та культури занесло садибу до «Червоної книги культурної спадщини України». Саме Глухов багато років захищав садибу від знесення під забудову — і домігся її повернення до комунальної власності.

Про покроковий план КМДА з відновлення садиби Мурашка ми писали тут.

Фото: Фейсбук