Журналістка Яніна Соколова оприлюднила документи, які, за її словами, свідчать про причетність вищого керівництва України до зриву спецоперації із захоплення бойовиків ПВК Вагнера.

Відповідні матеріали вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

Як розповіла Соколова, флешку з документами було підкинуто до її робочого офісу кілька днів тому.

«Ми ретельно вивчили їхній зміст. І хочемо поділитись з вами. Вважаємо їх оригінальними. Тому вирішили опублікувати… Опубліковані нижче документи ви не бачили ніде. Вони публікуються вперше», — наголосила вона.

Одним із документів є звіт щодо проведення спецоперації Авеню від 2020 року за підписом тодішнього начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурби.

У ньому йдеться про те, що заплановані на 30 липня та 1 серпня рейси Turkish Airlines, на яких мали летіти російські найманці, завербовані для нібито роботи у Венесуелі, було перенесено за рішенням «вищого військово-політичного керівництва» України.

Саме після цього найманців відвезли до пансіонату під Мінськом, де їх у підсумку й затримали білоруські спецслужби.

У розслідуванні Bellingcat та The Insider з посиланням на слова ексглави Головного управління розвідки Василя Бурби пояснюється, що Єрмак переніс проведення спецоперації щодо “вагнерівців”, аби не зірвати домовленості з Росією щодо перемир’я на Донбасі. Бурба наголосив, що голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти операцію на тиждень. Напередодні президент Зеленський досяг угоди з Росією та підтримуваними Росією сепаратистами про припинення вогню на Донбасі, про що він оголосив на спільному прес-заході з тодішнім президентом Швейцарії Симонеттою Соммаругою.

У Зеленського відреагували на розслідування Bellingcat вказавши, що підтверджень “зливу” не було.

Фото: Фейсбук