Обидва об'єкти не збереглися в первісному вигляді. Реконструювати вдалося лише Золоті ворота.

За допомогою комп’ютерної графіки дизайнерам ТСН вдалося в оригінальному вигляді відтворити зображення Золотих воріт та Десятинної церкви у Києві.

Зокрема, Золоті ворота вдалося відтворити з дерев’яним муром, який колись тягнувся уздовж сучасної вулиці Ярославів Вал і далі. Нині від оригінального об’єкта збереглася лише центральна брама, яку можна побачити навпроти виходу з метро «Золоті ворота».

Зауважимо, що достеменно невідомо, як саме виглядала центральна брама. У 1982 році її відтворювали за прикладом аналогічної будівлі в російському Владимирі. Тамтешні ворота, ймовірно, будувалися за проектом київських.

Від Десятинної церкви в Києві нині залишився лише фундамент. Будівля була зведена на Старокиївській горі в 989-996 роках, а зруйнована під час монгольського штурму Києва 1240 року. У XIX ст. храм був відновлений, проте у 1928 році його знищили за розпорядженням радянської влади.

Будівля вважається першою кам’яною церквою Київської Русі.

У 2015 році у Києві відкрили відновлений фундамент Десятинної церкви.

Також дизайнери відтворили Софійський собор в Києві. Нині він відбудований, але, за словами істориків, оригінальний вигляд під час реконструкцій було змінено.

Собор пережив декілька пожеж, але всередині збереглися унікальні фрески, яким більше 1000 років.

Як ми повідомляли, нещодавно ЮНЕСКО схвалив межі буферної зони Софійського собору та Лаври.

Фото: Фейсбук