Котик поже застрягнути в ледь прочиненому отворі вікна і залишитися паралізованим або загинути.

Про це повідомляють у зоозахисній спільноті UAnimals.

Захисники твраин зазначають – відкриті на провітрювання вікна – для котів смертельна пастка. Краще встановити на вікна спеціальні металеві сітки “антикішка”. І не варто сподіватися на те, що саме ваш кіт на вікно не полізе.

Як показує сумний досвід, полізе, навіть якщо раніше не проявляв інтересу. Котик може полізти до вікна подихати свіжим повітрям, побачить за вікном пташку/комаху або через будь-який інший відволікаючий фактор“, – зазначили в UAnimals.

Пояснюють – застрягши у трикутному отворі котик не може самостійно вибратись і сповзає все нижче. Врятуватися йому не допоможуть ні кігті, ні москітна сітка.

Наслідки для тварини від застрягання/випадання з вікна:

– Якщо кота, який застряг, дістати протягом 30 хвилин – він може вижити, реалібітуватись та залишитись відносно здоровим;
– Якщо кіт був у пастці від 30 хвилин до 2 годин – швидше за все, залишиться паралізованим частково або повністю, але має шанси вижити;
– Якщо кіт провисів більше 3 годин, швидше за все він помре у перші 5 хвилин після вилучення;
– Якщо тварина випала з вікна – смерть, інвалідність, травми, переломи. У кращому випадку – тварина вижила, але ви про це не дізнаєтесь, адже, найбільш ймовірно, ви її ніколи більше не побачите.

Зробити ваш дім безпечним для тварини допоможуть металеві сітки “антикішка”, захисні куточки “антикішка”, обмежувач відчинення вікна. Варто пам’ятати, що тварини це не лише радість, але й відповідальність“, – закликали зоозахисники.

Тим часом у парках Києва провели рейд на дотримання правил вигулу тварин. Собака має бути на повідку.

Фото: Фейсбук