У Києві наразі активно триває процес вакцинації громадян та ухвалено низку пом'якшень карантинних обмежень.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Раніше ми писали, що Кабмін ухвалив послаблені карантинні умови для українців. Перелік того, що дозволено в столиці, читайте тут.

Сергій Комісаренко, директор Інституту біохімії ім. О. Палладіна, наголосив, що, попри всі пом’якшення, людям варто залишатися дуже обережними.

«Ми наразі повністю залежні від вірусу, від його поведінки та агресивності. Ми знаємо, що існують різні варіанти. Деякі з них є небезпечними у зв’язку з мутацією вірусу. Тому ми не знаємо, до чого це (послаблення – ред.) може призвести. Треба бути обережними. Ми повинні розуміти, що коронавірус і його варіанти, напевно, залишаться в нашому світі ще дуже довго. Тож є така думка, що нам потрібно поступово звикати до того, що доведеться носити маски досить часто. Особливо, якщо в людини є ознаки вірусного захворювання», – зазначив Сергій Комісаренко.

Окрім цього, директор Інституту біохімії ім. О. Палладіна розповів, що з огляду на процес вакцинкації є три умовні групи людей: ті, які хочуть та вакцинуються; ті, які не хочуть та активно пропагують свою позицію; ті, які хочуть, але відкладають щеплення на потім. Однак у більшості людей все ж поступово виникає розуміння потреби та бажання вакцинуватися.

«Я раджу не вибирати довго вакцину, а отримувати щеплення тою вакциною, яка є. Наразі вже на мільйонах людей продемонстровано, що вакцини є ефективними, адже запобігають розвитку захворювання та зменшують тяжкість перебігу й летальність від вірусу», – наголосив Сергій Комісаренко.

Щодо виходу з адаптивного карантину, то пан Сергій вважає, що наразі вже немає можливості ідеального виходу з карантину.

«Ідеального виходу немає. Він весь час базується на здоровому глузді, який маж панувати в керівників, які ухвалюють рішення щодо послаблення карантинних обмежень. Вони мають обережно приймати рішення та враховувати думки експертів», – пояснив Сергій Комісаренко.

Нагадаємо, нещодавно мер Києва Віталій Кличко назвав збитки столиці від карантину і сподівається, що восени буде достатня кількість вакцини для колективного імунітету

Фото: unsplash