У щоденному раціоні в літній період мають бути ягоди, зелень та капуста.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Оксана Скиталінська, лікарка-дієтологиня, розповіла, як правильно їсти фрукти та овочі, щоб вони приносили користь.

Пані Оксана зазначає, що в літній період особливо важливо вживати свіжі овочі та фрукти, адже вони мають вплив на здоров’я людини.

«Обов’язково в раціоні людини має бути зелень. Також мають бути різнокольорові овочі – морква, буряк, цвітна капуста, броколі. Важливо також їсти сезонні ягоди. У кожному з цих продуктів мають надзвичайно багато корисних молекул, які допомогають організму людини працювати та покращувати здоров’я», – зазначила дієтологиня.

Цікаво, що у випадку, якщо вам необхідно обрати між темною чи світлою зеленню – обирайте темний.

«Чим темніше забарвлення листя, тим більше в ньому фолатів, які покращують роботу нашого організму», – пояснила пані Оксана.

Оксана Скиталінська також наголосила, що капуста – це «королева» детоксу.

«Те, що робить в організмі капуста – не зробить жоден сік чи смузі. Коли ми жуємо, наприклад, сиру білокачанну капусту – у людини утворюються речовини, що покращують роботу печінки, яка потім очищує організм від токсинів. Капуста має ті сполуки, які потрібні для всіх фаз детоксикації організму людини. Якщо ви їсте капусту – ви точно будете здоровими», – розповіла дієтологиня.

Пані Оксана підкреслила, що їжа – це той продукт, який поступово змінює наш метаболізм. А деякі овочі, наприклад, броколі активують гени, пов’язані з довголіттям.

Також лікарка каже, що ті продукти, які ми вживаємо в першу чергу, мають виростати в тому кліматі, у якому виростали ми самі. Тому перевагу слід надавати овочам, які виросли в Україні, адже до них наш організм є більш пристосованим.

Щодо ягід, то дієтологиня рекомендує їсти їх щоденно, адже ягоди нейтралізують вплив шкідливих продуктів на організм. Водночас ягоди добре впливають на роботу мозку.

Фото: unsplash