Глава ПЦУ Епіфаній анонсував перехід на новий календар протягом 10 років.

У випадку переходу на новоюліанський календар, як це планує ПЦУ, дати усіх церковних свят в Україні суттєво змістяться. Мова не лише про Різдво, яке відзначатиметься 25 грудня, зазначає Fb-спільнота «Ліствиця».

В дописі спільноти вказані «нові» дати церковних свят; не зміняться лише дати тих, які прив’язані до Великодня.

«Здебільшого полеміка довкола теми “коли святкувати Різдво?” обмежується лише цим одним святом. Однак не всі усвідомлюють, що з переходом на святкування 25 грудня зміщується коло всіх церковних свят, днів пам’яті святих, тощо» — йдеться в дописі.

Зокрема, згідно з новим календарем:

  • Водохреща відзначатиметься не 19 січня, а 6-го;
  • Благовіщення — 25 березня, а не 7 квітня;
  • Івана Купала — 24 червня, а не 7 липня;
  • Маковія — 1 серпня замість 14-го;
  • Покрова — не 14 жовтня, а 1-го;
  • Андрія — 30 листопада, а не 13 грудня.

Нагадаємо, на початку грудня 2021 року очільник Православної церкви України Епіфаній повідомив ЗМІ, що українці зможуть святкувати Різдво 25 грудня вже упродовж найближчих 10 років, коли нова традиція замінить стару і люди звикнуть до цього.

Митрополит Київський і всієї України наголосив, що особисто підтримує перехід святкування Різдва за новоюліанським календарем, але процес має відбутися поступово.

Нагадаємо: 7 січня православні церкви, а також УКГЦ святкуватимуть Різдво Христове за юліанським календарем. Римо-католицька церква і більшість протестантських церков вже відсвяткували Різдво 25 грудня.

Фото: Фейсбук