Розпочалося засідання комісій з оцінки ефективності роботи комунальних підприємств столиці за 2020 рік.

Переваірку проводить Департамент економіки та інвестицій КМДА.

Онлайн-трансляція першого засідання комісії відбувається на YouTube-каналі Київради. Всього Комісія працюватиме з 1 до 17 березня.

За цей час буде проаналізовано фінансово-господарський стан 287 підприємств, які провадять свою діяльність та звітують про неї Київській міській державній адміністрації“, – зазначили у Департаменті економіки.

Пояснили, що ефективність комунального підприємства будуть оцінювати за кількома показниками:

  • відповідність діяльності КП затвердженому середньостроковому плану та ключовим показникам ефективності
  • раціональність використання коштів під час здійснення державних закупівель
  • забезпечення якісного планування та використання комунальних активів у частині пошуку додаткових джерел доходу підприємств
  • планування та фактичного освоєння капітальних інвестицій.

“Такий детальний аналіз спрямований на вдосконалення процесів планування на комунальних підприємствах. Мова йде про підвищення доходів за рахунок ефективного використання комунальних активів, зниження витратної частини за рахунок економії коштів від закупівель, недопущення штучного завищення витратної частини, а також забезпечення отримання прибутку або зменшення рівня збитковості“, – уточнюють в Департаменті.

За результатами аналізу фінансово-господарської діяльності КП комісія підготує висновки з пропозиціями та рекомендаціями щодо покращення роботи підприємства або проведення заходів організаційного та розпорядчого характеру.

До складу комісії входять представники таких Департаментів: економіки та інвестицій, фінансів, комунальної власності, фінансового контролю та аудиту та апарату КМДА.

Згідно з розпорядженням № 264 від 12.02.2021 комісії очолюють заступники голови КМДА, директори департаментів або управлінь виконавчого органу Київської міської ради, голова або заступник голови районної в місті Києві державної адміністрації“, – говориться у повідомленні.

Раніше ми повідомляли, що Київрада протягом трьох місяців працюватиме над Антикорупційною програмою на 2021-2025 роки. Програма сприятиме запобіганню корупції, збільшенню довіри громадян і бізнесу до влади.

Фото: скріншот YouTube