Зокрема проблемним є питання кондиціонера в кожній маршрутці.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Київська міська державна адміністрація підписала договір із переможцем конкурсу на пасажирські перевезення 12-а столичними маршрутами. Тепер перевізники будуть зобов’язані підтримувати в салоні маршрутки комфортний температурний режим: влітку – не більше 22 градусів, взимку – не менше 15 градусів.

Від 28 липня столицею курсують нові буси за таками маршрутами:

  • №529 і №485: 39 автобусів 2021 року випуску;
  • №150: 13 повнорозмірних автобусів Volvo Hybrid;
  • №476, №405 ТА №192: 43 автобуси 2018-2020 років випуску;
  • №464 ТА №512: 18 автобусів;
  • №54, №59, №61 ТА №103 (комунальні маршрути «Київпастранса»): 15 автобусів.

Ігор Мойсеєнко, голова Асоціації перевізників Києва та області, розповів, що наразі приватні перевізники не отримали нових додаткових угод щодо своєї роботи.

«Це повинна бути факсограма Департаменту транспорту, що перевізникам потрібно з’явитися до Департаменту, щоб отримати свої примірники додаткової угоди. Після того, як перевізник її підписує, потім свій підпис мають поставити в Департаменті транспортної інфраструктури. Так угода набуває юридичної сили», – пояснив Ігор Мойсеєнко.

За словами голови Асоціації перевізників, більшість умов нової угоди в столичних та приміських маршрутках можна виконати. Однак, наприклад, вимогу щодо роботи кондиціонерів наразі втілити в життя нереально.

«Щоб реалізувати вказану роботу кондиціонерів, усім перевізникам потрібно купувати новий рухомий склад. Ті автобуси, які пропонуються зараз на ринку, обладнані тільки кондиціонерами для водія. Це потрібно буде купувати зовсім новий транспорт, який нам пропонуватимуть тільки іноземні виробники», – зазначив Ігор Мойсеєнко.

Проблема закупівлі нового транспорту, за словами пана Ігоря, – брак коштів.

«Такі автобуси, які купує Київпастранс. коштують близько 280 тисяч євро. Ми, як приватні перевізники, розуміємо, що без допомоги міста купити ці автобуси та обслуговувати їх не маємо змоги. Ми знаємо, що всі автобуси, які обслуговуються Київпастрансом, приносять бюджету міста тільки збитки, які щорічно покриваються з міського бюджету. Якщо це зроблять приватні перевізники, то за 1-2 місяці всі приватні перевізники стануть банкрутами», – наголосив Ігор Мойсеєнко.

Голова Асоціації перевізників підкреслив, що в цих процесах приватним перевізникам має допомагати місто, щоб досягти покращення якості перевезень.

«Я вважаю, що це соціальна функція міста, як у всіх європейських країнах – дотувати транспорт. Я проти того, щоб покращення робилися за рахунок простих мешканців шляхом підняття тарифу. Я вважаю, що це трохи неправильно. Якщо підняти проїзд до 30-40 гривень, щоб обслуговувати якісні автобуси, то це боляче вдарить по населенню. На мою думку, тариф має бути якомога нижче – 10-12 гривень. Але з іншого боку, місто має виділяти кошти не лише КП “Київпастранс”, а й приватним перевізникам. Тоді ми разом досягнемо якісних перевезень», – зазначив Ігор Мойсеєнко.

Фото: фейсбук