Вперше гімн столиці прозвучав 27 травня.

Гімн столиці «Як тебе не любити, Києве мій» відзначає  60-річчя. Пісню вже переспівали навіть в укритті — у столичному метро люди, які ховались від обстрілів.

«Це так важливо, адже люди знають її й пам’ятають. Виходить нове народження пісні», – зазначив син автора пісні Сергій Луценко.

Він розповів, що твір композитору Ігорю Шамо замовили. Тодішній міністр культури України попросив написати саме для Києва, адже це була чи не єдина столиця республіки в союзі, що не мала «іменної» пісні.

«Києву якраз мали вручити один з орденів. Тож творчий тандем Ігоря Шамо та Дмитра Луценка почав працювати. У батька був такий стиль роботи особливий. Він працював над чимось — і це було тотально. Чи він їхав кудись, чи йшов: він подумки писав. Так було й цього разу», — згадав Сергій.

Він розповів, що пісня з’явилася, коли його батько на Володимирській гірці побачив пару і почув слова “Як тебе не любити”, а тоді сам додумав “Києве мій”. «Твір став таким популярним, що українське телебачення починало день мовлення з неї, а також закінчувало куплетом: «Спить натомлене місто мирним лагідним сном», — розповів Сергій.

Нагадаємо, що згідно з рішенням Київської міської ради від 13 листопада 2014 року, пісня на слова Дмитра Луценка та музику Ігоря Шамо «Як тебе не любити, Києве мій» стала офіційним Гімном територіальної громади міста Києва.

Фото: Фейсбук