Жінці виповнилося 84 роки.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

18 липня у Києві відбулася святкова вистава з нагоди дня народження видатної артистки, героїні України, духовної наставниці та людини світової величини Ади Роговцевої.

Жінка відсвяткувала свій день на родження на сцені Київської консерваторії виставою «Свідоцтво про життя».

За 30 хвилин до початку вистави Музична академія імені Чайковського активно заповнювалась поціновувачами творчості Ади Роговцевої. Перед заходом до зали гостей зустрічали світлини акторки різних років. Люди йшли із сяючими букетами квітів, бадьорим настроєм та очікуванням знову побачити та почути улюбленицю мільйонів.

«Я дуже поважаю Аду Миколаївну за її громадську і політичну позицію. За її великий творчий театральний талант. Ада Миколайвна – це духовний лідер нації. Мені дуже важливо, що вона говорить і робить. Для мене вона, як мама, до якої можна прийти. Вона скаже щось тепле й надихне на щасливе життя», – кажуть прихильниці акторки.

Глядачі зайняли місця від партеру до балкону. У залі згасло світло. На сцені почалася довгоочікувана вистава «Свідоцтво про життя», що була посталена за книгою самої Ади Миколаївни її донькою – Катериною Степанковою.

Це історія про театр та людей театру, рассказана мовою театру. Кожен актор відігравав фрагменти, події та людей, що наповнювали життя видатної актриси. А доповнили виставу унікальні світлини та відео з її особистого сімейного архіву.

Одразу після вистави на сцені зявилася вона – незрівнянна, харизматична, проста і щира Ада Миколаївна Роговцева. Це було, наче продовження розмови, але вже особисто – із заповненим залом, кожним глядачем, та з історіями про неймовірне життя легендарної акторки.

«Десь із 23 років я вже працювала в театрі. До мене почали прихродити люді, багаті і сумні, і несли мені радощі і тугу. Я той рік казала, що мені 84, а тепер мені виповнилось 84, то треба казати 85?» – розповідала Ада Роговцева.

Трохи згодом ректор академії Максим Тимошенко вручив Аді Роговцевій звання «Почесного професора Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського». Високе звання, яким Вчена Рада академії відзначає найвидатніших діячів культури та мистецтв світової величі.

Тож, тепер до таких світових митців як Пласідо Домінго, Рікардо Муті, Джека Ма, які свого часу отримали відзнаку, приєдналася й актриса Ада Роговцева. За словами Максима Тимошенка, це висока честь та безмежна вдячність.

«Вчена Рада однололосно проголосувала за Аду Микопалаївну. Це люди, які мають найсерйозніші досягнення у своїй царині, вони отримують такий диплом. Це є найвища професій оцінка цієї людини», – наголосив ректор академії.

Фото: фейсбук