Сьогодні у світі відзначають День Завоювання друзів. Свято приурочили до дня народження американського психолога Дейла Карнегі, який став відомим завдяки книзі «Як здобувати друзів та впливати на людей», а також «Як подолати неспокій і почати жити».

Про це йшлось йшлось в ефірі програми “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

В класиці вважається, що цифра від 3 до 5 людей, котрі можуть прийти на допомогу в будь-який час, до котрих можна звернутись зі складною історією, є оптимальним числом, на котре нам вистачає внутрішніх сил та внутрішнього ресурсу.

“Я би почала з того, що всі люди – це соціальні істоти. І дружба, контакт з іншими людьми, як і любов, як потреба в парі, залишається однією із базових наших потреб”, – розповідає психологиня Оксана Сашенко.

Психологиня дає такі поради про те, як створювати і будувати стосунки з друзями:

  • Варто задати собі питання: Як мені в контакті з цією людиною? Головне, не має бути страшно чи напружено. Якщо так є, то це вже не про дружбу.
  • У здоровій дружбі варто відчувати розслаблення.
  • Наскільки багато в мене спільних інтересів з цією людиною? Має бути комфортно не тільки говорити з нею, але й мовчати.
  • В дружніх стосунках потрібно дотримуватись балансу між “брати” і “давати”. Важливо отримувати і віддавати взамін.

Фахівчиня зазначає, що коли один захоче помінятись ролями із іншим, то той хто “звик брати”, може просто не зрозуміти що насправді відбувається. З часом дисбаланс доходить до того що дружба не може залишитись стабільною. Вона розривається, або відбувається конфлікт.

“Конфлікт – це не означає погано, це означає що потрібні зміни в стосунках. І часто буває що після хорошого здорового конфлікту, стосунки виходять на інший, кращий рівень. Здоровий конфлікт відбувається для того, щоб почути: чого не вистачає, чим ти незадоволений, що тобі потрібно, про що тобі болить”, – наголосила Оксана Сашенко.

Фото: скріншот