Нові правила локдауну діятимуть щонайменше з 5 до 16 квітня.

Міська влада Києва регулярно збільшує кількість ліжок для хворих на коронавірус в лікарнях, а на обмеження роботи транспорту пішла вкрай неохоче. Однак, попередні карантинні обмеження на розповсюдження COVID майже не подіяли — про це розповів перший заступник київського міського голови Микола Поворозник в ефірі програми «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

За словами чиновника, попри збільшення ліжкомісць для хворих на коронавірус у Києві, загроза поширення хвороби усе одно залишається високою.

«За останні 3 тижні місто ввело 1100 ліжок, нарешті запрацювали лікарні «Укрзалізниці», близько 350-360 ліжок, з перебоями, але почали приймати. І є нібито порозуміння з Кабінетом міністрів по Національній академії медичних наук — буде близько 500 ліжок. Але з такими темпами росту хвороби і тенденціями госпіталізації ми просто не встигаємо ці ліжка нарощувати» — зазначив Поворозник.

Також чиновник уточнив, що влада Києва до останнього не хотіла вводити нові обмеження на роботу транспорту, але це довелося зробити.

«Наш моніторинг показав, що 85% працівників буквально знаходяться на роботі, на робочих місцях. То про які карантинні обмеження може іти мова?» — зазначив Поворозник.

Чиновник також розповів про новий порядок допуску в транспорт, який діятиме з 5 квітня.

«Буде працювати єдина спеціальна перепустка, щоб можна було проїхати комунальним транспортом, як наземним, так і підземним… крім того, що ми будемо моніторити видачу таких перепусток, особливо це стосуватиметься служб і відомств некритичної сфери, я сподіваюся, що нам вдасться перевозити транспортом тільки тих, хто цього однозначно потребує» — зазначив заступник міського голови.

Також, за словами Поворозника, міська влада нині веде переговори з приватними перевізниками щодо умов роботи на час жорсткого локдауну; обмежувати приміське та міжміське сполучення поки не планується.

«У нас близько 30% працівників критичної сфери, в тому числі медиків, проживають за містом. Поки що обмежень в приміському і міжміському сполученні немає — вони будуть доїжджати до міста, а далі, маючи спецперепустки, будуть мати можливість пересуватися громадським транспортом і в подальшому» — пояснив Поворозник.

Зауважимо, що посилені карантинні обмеження діятимуть в місті щонайменше з 5 до 16 квітня.

Фото: Unsplash