У 2017-2019 роках ОСББ взяло участь у програмі співфінансування «70/30», де 30% - гроші киян, 70% - гроші міста.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час нинішньої інспекції виконаних енергоефективних робіт у будинку по вулиці Григорія Ващенка, 5.

Однойменному об’єднанню співвласників багатоквартирних будинків «Ващенка-5», що у Дарницькому районі столиці, вдалося утричі зменшити нарахування опалення. Після низки енергоефективних заходів ціна за опалення за січень у цьому будинку склала 13,9 грн/кв. м. Це майже утричі менше, ніж середньозважений тариф у Києві – 33 грн/кв. м.

Що зробили у цьому будинку? Замінили двері та вікна на енергозберігаючі, реконструювали тепловий пункт, встановили вузли обліку теплової енергії. З бюджету міста на це було витрачено 1,3 мільйона гривень, а самі мешканці зібрали 973 тисячі гривень.

«За три роки економія склала майже 2,5 млн грн, тобто люди не лише вже повністю окупили вкладені кошти, але й вже суттєво економлять. Реконструкція теплового пункту та насосного обладнання окупилась за один рік. Вартість опалення у січні склала менше 13,9 гривні за квадратний метр», – зазначив представник КМДА.

Kyiv Media

Після встановлення теплових насосів кардинально зменшилась вартість обігріву коридорів і тамбурів. Тепер замість 10 грн/кв. м опалювальної площі коридорів жителі сплачують близько 1 грн/кв. м.

Петро Пантелеєв нагадав, що  столиці діє дві муніципальні програми співфінансування, за умовами яких місто оплачує 70% вартості енергоефективних робіт. Це програма «70/30%» для ОСББ і ЖБК, та програма «Капремонти» – для так званих жеківських будинків.

«Людям лише необхідно зібратися на збори, прийняти рішення про те, які види робіт вони прагнуть виконати, та подати протокол», – зазначив він.

Загалом у Києві близько 600 будинків провели різні види енергоефективних робіт у рамках програм співфінансування. У комплексі – встановлення теплового пункту в будинку, заміна вікон та дверей, утеплення фасаду та інше – такі роботи здатні зменшити теплоспоживання й витрати на комунальні послуги на 30-50%.

Нещоавдно ми писали про енергоефективний будинок на Алішера Навої, мешканцям якого приходить платіжка за опалення всього по 700-800 гривень на місяць.

Фото: КМДА