Майже 32 мільйони українців обрали свого сімейного лікаря, що дає доступ до низки безоплатних послуг.

Проте, як потрібно обирати сімейного лікаря та підписати декларацію з лікарем, розповіли в Міністерстві охорони здовор’я.

На сьогодні майже 32 мільйони українців уже обрали свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Це надає їм доступ до безоплатних послуг, а саме до Програми медичних гарантій (детальніше ТУТ).

МОЗ радить при підборі свого ідеального сімейного лікаря запитати поради… у знайомих чи сусідів. Цікавитися варто у людей, яким довіряєте, також почитати відгуки про лікарів у соціальних мережах.

Після цього запишіться на прийом до потенційного кандидата та поставте йому питання, які дадуть змогу визначитися із вибором… Дуже важливо обрати фахівця, чиї погляди на лікування будуть базуватися на засадах доказової медицини”, – зазначили в МОЗ.

Що варто спитати у сімейного лікаря?

  • Як лікар ставиться до щеплень?
  • Чи потрібні вітаміни «для профілактики»?
  • Яке його ставлення до гомеопатичних засобів?
  • Чи читає він іноземні джерела фахової інформації?
  • Як лікуватиме ГРВІ?

Як підписати декларацію?

Укласти договір з лікарем можна не обов’язково лише за місцем прописки. Медична допомога не прив’язана до місця реєстрації або фактичного проживання. Кожен може обрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря в медичному закладі будь-якого населеного пункту неподалік від дому чи роботи.

Для підписання угоди з лікарем вам знадобиться паспорт та ідентифікаційний код. Якщо ви підписуєте декларацію для дитини – додатково до ваших документів потрібно взяти свідоцтво про її народження. У лікарні ваші дані внесуть до реєстру, роздрукують декларацію у двох примірниках, які треба підписати“, – зазначають і Міністерстві.

Одразу інформацію про пацієна відправлять до системи “Електронне здоров‘я”. Після цього держава почне сплачувати лікувальному закладу гроші за обслуговування нового пацієнта.

Декларація з сімейним лікарем не має терміну дії, тобто вам не потрібно її перепідписувати щороку. Водночас ви можете змінювати лікаря необмежену кількість разів. Для цього потрібно прийти до нового фахівця й переукласти декларацію з ним. Стару декларацію анулювати не потрібно — це відбудеться автоматично“, – уточнили в МОЗ.

Що робити після підписання декларації?

Із новим сімейним лікарем варто обговорити, у який спосіб можна із ним комунікувати: у лікувальному закладі лише через запис, зателефонувавши за номером телефону чи написавши у Viber?

Також краще уточнити, в який час пацієнт можете зв’язуватися з лікарем і як діяти в разі виникнення проблем зі здоров’ям, наприклад, у вихідні?

Звертайтеся до свого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям“, – резюмували в МОЗ.

З послугами, які лікарі первинної ланки медичної допомоги надають безоплатно можна ознайомитися за посиланням ТУТ.

Фото: Твіттер