Від роботи станції залежить комфорт близько трьохсот жителів лівобережжя.

Євро-Реконструкція, або ж Дарницька ТЕЦ 4 – на цьому підприємстві Європа не лише у частині назви. Чи буде світло, чи буде тепло, і чи буде гаряча вода у домівках частини киян. Уявіть собі, це як Венеція. Але не лише комфорт, а й екологічна безпека. Виявляється, можна бути українським підприємством і європейським водночас.

Дарницька ТЕЦ 4 – найстаріша ТЕЦ з тих київських теплоелектроцентралей, що нині працюють. Її проект розроблений майже 90 років тому. І свого часу став настільки вдалим, що був прийнятий при проектуванні ще 16-ти станцій.

Сьогодні це Товариство «Євро-Реконструкція», колектив якого працює над подальшою надійною експлуатацією станції. Та реалізує її комплексну екологічну реконструкції із застосуванням сучасних технологій задля досягнення європейських екологічних показників роботи.

Повномасштабна екологічна модернізація на Дарницькій ТЕЦ розпочалась наприкінці 2018 року. Тоді на підприємстві збудували перший електрофільтр на котлоагрегаті. З будівництвом наступного не забарилися, його встановили цьогоріч. Робота двох електрофільтрів вже знизила викиди пилу в середньому на 50%. Нині ж триває будівництво й третього фільтру. Екологічну модернізацію втілюють у рекордно короткі терміни – 5 років. В подальшому встановлять сучасну сірко та азотоочистку.

Вирішення екологічної проблеми стало можливим завдяки спільній роботі міської влади, ТОВ «Євро-Реконструкція», НКРЕКП та громадськості.

На підприємстві часто звучить слово Європа. І не лише коли йдеться про закордонні норми. Передусім, коли розповідають про будні, про свою роботу. Вони справді пишаються тим, чим займаються, бо роблять корисне, а тепер і екологічно безпечне. І роблять це цілими поколіннями.

Фото: Єврореконструкція