Частину робіт з енергозбереження оплатило місто.

Зекономити на опаленні, бути у теплі і при цьому платити значно менше ніж зазвичай — усе це вдалося жителям одного з багатоквартирних будинків у Києві, які скористалися програмою енергоефективності. Про це йшлося у сюжеті програми «Київ. Newsroom» на телеканалі «Київ».

Мешканці будинку на Алішера Навої, 69 платять за опалення на третину менше після того, як створили ОСББ. Завдяки цьому у своєму будинку вони замінили вхідну групу, встановили енергозберігаючі лампи та утеплили труби гарячого водопостачання та опалення на технічних поверхах та у тепловому індивідуальному пункті, скориставшись програмою співфінансування.

В будинку повністю модернізували теплопункт

«За рахунок міста утеплили повністю ІТП обох житлових будинків, тому що були неенергоефективні утеплення, завдяки цьому нам вдалося понизити достатньо серйозно платіжки. Наприклад, за двокімнатну квартиру, в якій я мешкаю, 83 квадрати, за грудень місяць прийшло 730 гривень, а за січень місяць 820 гривень» — розповів представник ОСББ Олександр Денисенко.

Температура повітря у квартирах — близько 22 градусів. Загалом, за утримання будинку люди сплачують 6,95 гривень за 1 кв.м. Цих коштів вистачило, аби взяти участь у програмі співфінансування із енергозбереження

Якщо середньозважений тариф в будинках, де немає модернізації, 33 гривні, то в “енергоефективних” – 23 гривні. А от даний будинок платить ще менше – по тарифу 12 гривень.

Нагадаємо, раніше дану висотку за приклад ставив заступник голови КМДА Олександр Пантелеєв, який особисто відвідав будинок з рекордно низькими платіжками.

Відмітимо, станом на сьогодні близько 600 будинків вже прийняли участь у прогармі співфіннасування. Цього року на програму співфіннасування із енергозбереження виділено близько 100 мільйонів гривень.

Фото: скріншоти