Гість його програми, тревел-блогер Птушкін з Луганська, запевнив, що говорить російською, бо не хоче «кічитися, що знає українську».

Відомий російський блогер Юрій Дудь в новому випуску своєї програми на YouTube спробував говорити українською мовою — виявилося, що попри українське коріння, він її майже забув, чим викликав хвилю обговорення в Facebook.

Новий випуск блогу Дудь записував з іншим YouTube-блогером, який знімає відео про подорожі, уродженцем Луганська Антоном Птушкіним. Частину програми знімали в Туреччині, куди Дудь і Птушкін полетіли разом в похід. На одній з локацій вони зустріли чоловіка з Запоріжжя, який заговорив до них українською: тут Дудь спробував «показати клас» і видав нагора такі репліки:

«Шось хтось слухав про цєй сіндром?» — тут, вочевидь, малося на увазі «чув», а не «слухав»;

«Значала і до кінця»;

«Ким ти працюєш? – Я лікар, невропатолог. – Лєкарь?».

Загалом було помітно, що Дудь добирає слова перед тим, як щось сказати; назвати його вимову невимушеною вкрай складно.

Птушкін і Дудь

Водночас, гість програми Птушкін, зустрівши людину з Запоріжжя, взагалі не згадав про те, що він українець і продовжив говорити російською. Пізніше на запитання Дудя він пояснив, що російською його «точно зрозуміють» і що він не хоче «кічитися, що знає українську».

«Я говорю російською і знаю, що він мене зрозуміє. Тобто, я не хочу кічитися тим, що знаю українську. Історія, чому в мене російськомовний блог — це історія про те, що я знаю російську мову. Якби я знав, наприклад, іспанську, на якій спілкується не 250 мільйонів, а півтора мільярда, то мій блог був би на іспанській» — відповів Птушкін.

Нагадаємо: блогер Юрій Дудь (8,5 мільйона підписників в YouTube) в інтерв’ю різним ЗМІ називає себе «стопроцентним хохлом», але за самовідчуттям — «русскім». Далі цитата російською з його інтерв’ю, яке в першоджерелі уже видалили.

«У меня в роду нет русской крови, я стопроцентный хохол, но вырос я в Москве, моя страна, моя любовь и мой дом — это именно Россия» — говорив Дудь.

«Я чистокровный украинец, но не употребляю ни сала, ни майонезных салатов. Живу в России с четырех лет, чувствую себя человеком русским и не собираюсь менять ни место жительства, ни гражданство» — цитат з іншого інтерв’ю.

Інформації про те, чи жив взагалі колись Дудь в Україні, у відкритих джерелах немає. Відомо, що народився він у Німеччині, а його батьки начебто були українцями. В Москві проживає з 1990 року.

Фото: скріншот Youtube