Лідія Соловйова не змогла вибороти медаль на змаганнях в Токіо, хоча до цього здобувала медалі п'яти Олімпіад.

Українська паралімпійська чемпіонка з паверліфтингу Лідія Соловйова оголосила про завершення кар’єри після того, як не змогла здобути медаль на Паралімпіаді у Токіо. Про це повідомила сама спортсменка в коментарі «Суспільне Спорт».

На змаганнях в столиці Японії Соловйова посіла 4-е місце у своїй вазі (до 50-ти кг), коли в останній спробі не змогла підняти вагу 108 кг. Спортсменка програла «бронзі» один кілограм, після чого заявила, що четверте місце для неї — найгірше.

«Усім велике дякую, усім, хто в мене вірив, особливо особистому тренеру. Останній підхід нам не вдався, і пішла від нас медаль. Вибачте мене всі, кого я не виправдала, підвела. Я хочу усім сказати, що це був мій останній старт. Усім величезне дякую, я йду зі спорту. Звісно, хотілося з хорошою точкою піти, але будемо йти як є. Усі вибачте, що не виправдала довіру. Четверте місце – найгірше, це дерев’яна медаль. Я йду з ганьбою», — сказала Соловйова.

Президент національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич після оголошення Соловйової про завершення кар’єри, заявив, що вона «символ українського паверліфтингу» і  «легендарна спортсменка, яка дала усвідомлення, що ми можемо боротися у такому важкому виді спорту: у прямому та переносному значенні».

Лідія Соловйова розпочала професійні виступи ще в 1999 році у Дніпрі. Нині вона — 5-разова медалістка Паралімпійських ігор, 3-разова чемпіонка. Соловйова здобувала «золото» в Афінах-2004 (до 40 кг), Пекіні-2008 (до 40 кг), Ріо-2016 (до 50 кг), «срібло» – у Сіднеї-2000 (до 40 кг), «бронзу» – у Лондоні-2012 (до 44 кг).

А нещодавно, український призер Паралімпіади відмовився від фото з російськими спортсменами.

Фото: PARALYMPIC.ORG.UA