За словами Павла Клімкіна, Росія майже напевне знову вдасться до газового шантажу.

Російська Федерація найближчої зими може інспірувати соціальні протести в Україні на фоні можливого відключення газу. Для цього вона використовуватиме газопровід «Північний потік-2» як інструмент політичного тиску — розповів в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За словами екс-міністра, РФ робить усе, аби ціна на її паливо в найближчиому майбутньому суттєво зросла.

«Всім прекрасно зрозуміло, шо Північний потік — це суто політичний проект. І так Росія його і використовує (…) Росія на сьогодні сушить весь європейський ринок, не постачаючи газ, на сьогодні в європейських сховищах на 16% менше газу ніж в попреденій рік. Другий чинник, який відслідковує Росія — дуже висока ціна на скраплений газ на азійських ринках. Ну і плюс вони намагаються зменшувати транзит через нас» — пояснив Клімкін.

Зі слів Клімкіна, якщо зима у Європі видасться холодною, РФ може знизити тиск газу під час транзиту через Росію, щоб таким чином змусити європейців повноцінно запустити  «Північний потік-2».

Україні в такій позиції варто накопичити якомога більше палива у своїх сховищах, вважає Клімкін.

«За таких цін, звичайно, зробити це дуже непросто. Зважаючи на непросту ситуацію в нашому енергетичному секторі, то я майже впевнений, що Путін нею скористається цієї зими. І почне роздмухувати соціальні протести на фоні можливого припинення або зменшення постачання газу» — зазначив Клімкін.

На запитання про мотиви Німеччини погодитися на запуск газопроводу, Клімкін пояснив це і обіцянками знижок з боку Кремля, і бажанням деяких німецьких політиків «перезавантажити світовий порядок» за підтримки РФ.

Також Клімкін вважає, що питання остаточної долі «Північного потоку-2» вирішуватиме президент США Джозеф Байден.

«Після домовленостей з Меркель, від нього (Байдена – ред.) залежить, чи буде технічна сертифікація (…) За планом, ця сертифікація завершиться в січні наступного року, і американці можуть впливати і на сам факт сертифікації, на тривалість, на потоки, які підуть через «Північний потік-2» (…) Для нас зараз критично важливо бути за одним столом в процесі прийняття рішень. А ми поки «не в грі», як бачите» — пояснив Клімкін.

Раніше відома юристка пояснила, чому добудова «Північного потоку-2» загрожує Україні великим військовим вторгненням РФ. 

Фото: Фейсбук