Для в'їзду до деяких держав доведеться дотримуватися правил карантину.

Вже 39 країн відкрили свої кордони для українських громадян. Про це у вівторок на брифінгу повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За його словами, протягом минулого тижня у цей список додалося 13 країн: Болгарія, Словенія, ОАЕ, Ірландія, Мальдіви, Антигуа і Барбуда, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Сент-Люсія і Пуерто-Ріко.

Онлайн-брифінг міністра закордонних справ Дмитра Кулеби щодо актуального стану кордонів у світі, подорожей під час пандемії COVID-19. Міністр також зробить низку заяв з актуальних питань зовнішньої політики України.

Опубліковано Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Понеділок, 20 липня 2020 р.

Натомість країни Шенгенської зони поки не поспішають пускати українців.

«Ситуація з країнами Шенгену є найбільш чутливою, оскільки є рекомендації Єврокомісії… Ми розмовляємо з різними країнами і намагаємося хоч якийсь коридор створити. Це складна розмова, але ми не полишаємося зусиль», — повідомив міністр.

Поки що ж, за словами Кулеби, потрапити до країн ЄС можуть лише окремі категорії українців — ті, хто має посвідку на проживання в ЄС, сезонні працівники, дипломати, студенти європейських навчальних закладів.

З правилами в’їзду до кожної з доступних країн можна ознайомитися на Інтерактивній карті МЗС України.