Впродовж навчального року 2020-2021 до 7 факультетів Університету зарахували майже півтисячі студентів старшого віку.

Про це повідомили в Деснянській райдержадміністрації.

Саме в Деснянському районі вже 9 років – із 1 жовтня 2012 – існує Університет Третього Віку Деснянського району – освіти для старших людей.

Цей університет – це соціальна програма. Тут навчаються люди похилого віку та особи з інвалідністю, реалізовуючи принцип «навчання протягом життя».

«Впродовж 2020/21 навчального року до 7 факультетів Університету зараховано 461 особа, з них 73 – люди з інвалідністю. Значна кількість слухачів виявили бажання навчатися на декількох факультетах одночасно», – розповіла в.о. директора Територіального центру соціального обслуговування Людмила Семенюк.

Впродовж цього навчального року було проведено 1671 заняття з використанням технології дистанційного навчання під час карантину.

Університет має 7 факультетів різного спрямування – «Культурознавство», «Інформаційні технології», «Іноземна мова», «Психологія», «Здоровий спосіб життя», «Прикладні методики», «Хоровий спів». Це дає великий вибір саме тих нових знань і вмінь, які бажали отримати відвідувачі для реалізації внутрішнього потенціалу, розвитку пам’яті, уваги та інтелекту.

«Зокрема, на факультеті «Здоровий спосіб життя», проводяться заняття на тренажерах (у весняно-осінній період на свіжому повітрі) та відеоуроки на сторінці Університету в соціальній мережі Facebook та Viber. Медичною сестрою на постійній основі та в доступній формі проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо профілактики різних захворювань, особливо запобіганню захворювання COVID-19», – розповіла Людмила Семенюк.

На факультеті «Психологія» проводяться телефонні бесіди зі слухачами щодо покращення психоемоційного стану, запобігання зростанню тривожності, депресивних станів, втоми і безсоння. На сторінці Facebook Університету третього віку розміщуються статті та тренінги з психології.

На факультеті «Інформаційні технології» студенти опановують навички роботи на комп`ютері, отримують консультації щодо функціоналу комп’ютерних та телефонних програм, популярних месенджерів Viber, WhatsApp, Messenger. Тут також вчать сплачувати комуналку онлайн.

На факультеті «Іноземна мова» проводяться заняття з англійської мови.

На факультеті «Прикладні методики» проводяться онлайн-заняття з рукоділля у техніці «печворк», зі створення речей домашнього вжитку та декору.

На факультеті «Хоровий спів» студенти вивчають тексти нових пісень та складають сценарії майбутніх свят.

Факультет «Культурознавство» – це різноманітні відео екскурсії. Також студенти поглиблюють знання народних традицій за календарем українських свят.

«Деякі студенти Університету, бажаючи ділитися знаннями та досвідом, стали викладачами-волонтерами, й одночасно продовжують навчатися», – зазначила пані Людмила.

Фото: Фейсбук