Оригінал золотої пекторалі, знайденої у кургані Товста Могила на Дніпропетровщині можна побачити у Музеї історичних коштовностей України - філіалі Національного музею історії України.

Виставку “Пектораль. Знахідка століття”, яка була відкрита наприкінці липня 2021 року, продовжили до кінця січня 2022 року. Про це повідомили у Національному музеї історії України.

Виставка мала тривати до 31 жовтня 2021 року.

Зазначимо, що попри повідомлення про продовження виставки, на сторінці організаторів вказано, що вона працюватиме 13 днів – з 17 до 30 січня 2022 року.

Центральний експонат виставки – оригінал пекторалі. Цитати із робочого щоденника Бориса Мозолевського та світлини роботи експедиції занурять в атмосферу, яка панувала на розкопках, допоможуть відчути ті зворушливі миті, коли курган відкривав свої таємниці.

Експонати у вітринах розміщені за хронологією їх знайдення під час дослідження кургану, в якому була похована знатна скіфська сім’я. Можна побачити унікальні артефакти з кургану Товста Могила, які ніколи раніше не представляли широкій аудиторії.

Працює виставка на другому поверсі Музею історичних коштовностей України (вул. Лаврська, 9, корп. 12). Експозицію можна відвідати за загальним квитком, з 10:00 до 17:45 (каса працює до 16:45), вихідний день понеділок.

Фото: Фейсбук