На кількох інших мешканців держдач подала заяви в поліцію місцева дирекція — мовляв, завдали «великих збитків».

Колишні та нинішні мешканці державних дач у Конча-Заспі, які протестують проти виселення, подали вісім позовів до суду. А на деяких орендарів дирекція будинку відпочинку «Конча-Заспа» Державного управління справами написала заяви в поліцію, повідомляє hromadske.

Директор будинку відпочинку Олександр Гурин повідомив, що довелося заявляти в поліцію через «завдані збитки у великому розмірі» на Василя Бурбу — колишнього начальника Головного управління розвідки Міноборони 2016-2020 років, та на Олександра Литвинова — суддю Конституційного Суду.

За словами Гурина, син Литвинова проживав у двомісному номері одного з чотирьох пансіонатів і після себе залишив «знищений номер із розбитими стінами». А коли виїжджав Бурба, він начебто демонтував обладнання, яке належить державі.

Натомість Бурба подав позов до суду, протестуючи проти розірвання з ним договору про користування маєтком.

Загалом, за словами Гурина, десять позивачів подали вісім аналогічних позовів. З ними розірвали договори до заяви президента Володимира Зеленського про аудит того, хто і на яких підставах користується державними дачами. Підставою для розірвання договорів стали порушення умов про користування будинками — в основному, несплата за оренду та комунальні послуги від двох місяців.

Гурин також заявляє, що не визнає боргів перед мешканцями, які вклали мільйони в будівництво та ремонти будинків.

За даними видання, крім Бурби та Литвинова, із будинком відпочинку судяться:

  • відсторонений Зеленським голова Конституційного Суду Олександр Тупицький (із ним розірвали договір через борги восени 2020-го);
  • суддя Конституційного Суду Ігор Сліденко (який начебто не виплачував щомісяця 13 тисяч грн за оренду двокімнатного номера в пансіонаті);
  • колишній заступник керівника Державного управління справами Валентин Савицький;
  • підприємиця Ольга Заліско (начебто судиться і через виселення, і через 3 млн грн, які, мовляв, вклала в ремонт);
  • один позов на трьох подали народний депутат восьми скликань Юхим Звягільський, тричі віце-прем’єр Володимир Семиноженко і екс-голова Верховної Ради Володимир Рибак.

Гурин каже, що з цієї двадцятки не хочуть залишати маєтки також Віктор Тополов та Сергій Юрченко. Однак, за словами директора, з більшістю порозумілися.

«Комусь треба декілька місяців, щоб знайти альтернативу, вивезти особисті речі. Зокрема, Івану Васюнику треба певний час для ухвалення рішення. Ми очікуємо найближчим часом підписання документів із Раїсою Богатирьовою. Ми переговорили з її представником і порозумілися», — зазначив Гурин.

Нагадаємо, всього за результатами аудиту держдач в Конча-Заспі та Пущі-Водиці біля Києва виселять 20 осіб.

Як ми повідомляли, Конча-Заспу, Залісся та півострів Бірючий відкриють для вільного відвідування.