Засідання має відбутися 19 січня.

Касаційний суд в Києві переніс на 19 січня засідання щодо оскарження ТОВ «Дайтона Груп» рішення Північного апеляційного господарського суду, через яке компанія втратила права на будівництво у Протасовому Яру. Про це повідомляють активісти спільноти «Громада Протасового яру».

Засідання мало відбутися 11 січня, але було перенесене через те, що адвокати «Дайтона Груп» подали ще одну касаційну скаргу.

«Підстава: вчора адвокати компанії забудовника подали ще одну касаційну скаргу і її мають розглянути. Дякуємо Суду за те що перенесли засідання в розумних межах» — повідомляють активісти.

Засідання має відбутися 19 січня, початок о 09:30.

Також активісти вказують, що представники забудовника намагалися добитися відводу судді, однак цього їм не вдалося.

«Адвокат Корбана (Олексій Шевчук) направив поштою заяву про відвід судді Міщенко. Підставою відводу називає те, що суддя Міщенко нібито його найкращий друг. Доказів однак не наводить (…) Upd: суддя Міщенко зазначив що останній раз бачив Шевчука 4 чи 5 років тому. Підстав не вірити судді ми не бачимо. Натомість репутація піджачника Шевчука відома» — йдеться в повідомленні.

Як ми писали, до 2007 року земля в Протасовому яру мала рекреаційне призначення (для відпочинку), доки за часів Леоніда Черновецького Київська міська рада не передала її в оренду на 5 років ТОВ «Бора», яка згодом передала договір оренди до «Дайтона Груп». Активісти стверджують, що цей договір уклали 6 червня 2018 року, тобто, вже після завершення дозволу Київради на оренду цієї ділянки.

У квітні 2021 року Північний господарський суд Києва визнав недійсним договір суборенди між ТОВ «Бора» і ТОВ «Дайтона груп».

В кінці грудня 2021 року Касаційний адміністративний суд визнав законним рішення Київської міської ради про заборону будівництва в парку «Протасів Яр».

ТОВ «Дайтона Груп» пов’язують з бізнесменами з Дніпра Генадієм Корбаном та Олегом Левіним.

Як ми повідомляли, «Дайтона Груп» планує зведення у Протасовому ЖК «Турбійон» з трьох висоток по 40 поверхів кожна,але Київрада повернула одній з ділянок в парку статус зеленої зони. Пізніше ОАСК забороняв «Дайтоні» будівництво у Протасовому яру.

Фото: Фейсбук