Хлопець планує витратити ці кошти на отримання освіти в Україні.

Денис Кінзерський – учень із Києва та випускник столичного фізмат ліцею, на 200 балів написав ЗНО з математики, хімії та біології, з української мови – 196. Про це йшлося в сюжеті «ТСН».

За досягнення в навчанні Денисові заплатять: цьогоріч за найвищі результати ЗНО учням платитимуть президентську стипендію. Її сума складає 10 тисяч гривень щомісяця протягом року.

Хлопець планує вступити до університету Шевченка в Інститут високих технологій. Каже, що кошти збиратиме саме на навчання, можливо, навіть на отримання другої вищої освіти.

Учнів, які набрали по 200 балів з 2 предметів на ЗНО, в Україні всього 27; з 1 предмета — понад 500. Очікується, що кількість відмінників може зрости, адже триває додаткова сесія ЗНО. А згідно з постановою Кабміну, президентську стипендію отримувати зможуть не більше 270 учнів.

«В цьому році 528 осіб отримали 200-бальні результати. Один – це три результати 200-бальні, 27 – це два результати і 500 – це по одному. Окремо цього року рахували тих, хто складав українську мову – там ще 22 вступники, які мають по одному 200-бальному результату. Всього в цілому 200-бальників у нас 550. У порівняні з 2020 роком таких вступників було 447», — повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Всього тестування проводилось з 13 навчальних предметів. Цьогоріч зареєстровані учасники вибрали 1 млн 533 тис. 676 тестувань.

Найвищий відсоток тих, хто подолав поріг проходження (склав/не склав тест), зафіксований серед учасників тестувань з української мови та літератури, географії, біології та хімії – понад 90%, найнижчий – з математики: не склав кожен третій учасник тестування.

Тим часом, до Київського центру якості освіти не надійшло жодної скарги на результат ЗНО з математики.

Фото: скріншот