Рідні загиблої кажуть про лікарську помилку.

У Києві після невдалої операції в приватній клініці «Борис» померла 35-річна дружина колишнього міністра охорони здоров’я Михаїла Квіташвілі Анастасія Островська. Про це у Facebook повідомила рідна сестра жінки, Вероніка Островська.

За її словами, у смерті винні лікарі клініки, які помилилися під час операції з видалення каменів з жовчного міхура. Всього Анастасії Островській зробили ще 4 операції: дві в «Борисі», дві в «Добробуті».

Операція, яку мали робити Анастасії Островській, була плановою. Але, за словами її сестри, лікарі «випадково відрізали судину, яка живить печінку».

«…операція яка мала тривати 40 хвилин, тривала 5 годин, оскільки зупиняли кров. Потім була реабілітація тиждень, а згодом ще одна операція через те, що погано буди поставлені дренажі і рідини не виходили» — пише сестра загиблої.

Хоча Анастасії Островській зробили ще кілька операцій, лікарі весь час запевняли рідних у тому, що «все буде добре».

«Запевняли, що все добре зробили, але через тиждень почалась кровотеча і знову операцію провели. Потім запевнили, що йде на поправку і перевели в клініку «Добробут» на реабілітацію, на другий день у «Добробуті» зробили 4-ту операцію, яка була останньою… Впродовж всього лікування хірурги казали, що роблять все можливе» — повідомила Островська.

Після того, як Анастасії Островській зробили четверту операцію, лікарі вирішили не виводити її з наркотичного сну. Врятувати її не вдалося — 9 листопада жінка померла. Поховати її мали 12 листопада у Львові, звідки вона родом.

Анастасія Островська познайомилася з Олександром Квіташвілі, коли працювала в одному з департаментів Міністерства охорони здоров’я. Кар’єру в Києві вона починала з роботи в РНБО, а останнім часом працювала в громадській організації «Діалог про мир і безпечну реінтеграцію». Колеги кажуть, що нічого не знали про проблеми Островської зі здоров’ям.

Деякі ЗМІ повідомляють, що директор клініки «Борис» був хорошим товаришем сім’ї Квіташвілі та Островської — у соцмережах є спільні фото з відпочинку.

Екс-міністр Квіташвілі смерть дружини підтвердив, а також те, що її лікували у «Борисі» та «Добробуті». Кілька днів тому він виклав допис у Facebook, але потім його видалив.

Зауважимо, що засновником клініки «Борис» є Михайло Радуцький, депутат від «Слуги народу» і глава парламентського комітету з питань охорони здоров’я. У 2019 Радуцький продав «Борис» мережі клінік «Добробут». Остання належить кіпрській компанії Satumco Limited — її бенефіціарами є власник і глава Concord Capital Ігор Мазепа та акціонер мережі «Люксоптика» Калашников.

Нещодавно відомий політик звинуватив лікарів «Добробуту» в насильстві, але невдовзі видалив пост.

Фото: фейсбук