Вимірювання антитіл має сенс у випадку, якщо людина не впевнена, чи хворіла коронавірусом.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Раніше Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що наявність антитіл не позбавляє людину можливості захворіти. Тож, постійно перевірятись не потрібно.

Неважливо перехворіли ви чи вакциновані, все те, що ви бігаєте у лабораторії – це виключно маркетингові пастки і якесь власне заспокоєння”, – наголосив Ляшко.

В ефірі телеканалу “Київ” імунолог, кандидат медичних наук Борис Донськой зазначив, що вимірювати антитіла в організмі є сенс тим людям, які не знають, чи вони хворіли на коронавірус, оскільки у багатьох випадках вірус може протікати безсимптомно.

В подальшому міряти рівень антитіл немає сенсу. Вони як правило тримаються дуже-дуже довго. В когось вони починають знижуватися через 3-5 місяців… Не треба використовувати рівень антитіл як привід для того, щоб робити чи не робити щеплення“, – сказав Борис Донськой.

Він також зазначив, що масова вакцинація не зупинить коронавірус повністю, але точно знизить рівень захворюваності у важких формах та смертність внаслідок ковіду.

Масовим щепленням нам не вдасться принципово зупинити розвиток пандемії. Проте нам вдасться інше – знизити госпіталізацію і принципово знизити смертність. Дуже непогані результати, як на мене. Тому треба пропагувати щеплення для більш вразливих груп і там робити його більш масовим – і тоді ми будемо мати низку смертність“, – сказав Борис Донськой.

Імунолог вважає, що у випадку масової вакцинації вразливих груп населення, в тому числі пенсіонерів, лікарні не будуть перевантажені важкохворими і тоді не доведеться йти на локдаун.

Нагадаємо, МОЗ дозволило комбінувати вакцини Moderna і Pfizer. Інтервал між першою і другою дозами становитиме 28 днів.

Фото: КМДА