Для участі у челенджі потрібно заповнити заявку до 3 листопада. Тривалість - три тижні.

Про челендж повідомляється на Facebook-сторінці ініціативи “Навчай українською”.

Всеукраїнський челендж організовано до Дня писемності та мови для популяризації викладання державною мовою у сфері позашкільної освіти. До участі запрошуються викладачі спортивних секцій та гуртків усіх напрямків (спортивних, музичних, театральних, хореографічних, танцювальних, мистецьких, STEM, робототехніки тощо).

Початок челенджу – 5 листопада 2021 року, тривалість – три тижні. Для участі у челенджі “Навчай українською” потрібно до 3 листопада 2021 року заповнити реєстраційну форму ТУТ.

За даними опитування ініціативи “Навчай українською”, у 2020 році у Києві лише 16% спортивних секцій, танцювальних студій, художніх, вокальних гуртків тощо викладали українською мовою, решта – російською.

Як пояснила засновниця ініціативи “Навчай українською” Наталка Федечко, челендж створений передусім для викладачів гуртків та секцій, у яких виникають труднощі з викладанням українською мовою.

Цікаві й корисні вебінари та практикуми від досвідчених тренерів, філологів та психологів допоможуть кожному учаснику легко та безболісно здолати мовний, термінологічний і психологічний бар’єр та отримати персоналізовану підтримку. Тож запрошуємо зробити виклик самим собі та здивувати своїх учнів Побачите, їм це сподобається“, – наголосила Наталка Федечко.

Напередодні Дня української писемності та мови Ініціатива “Навчай українською” оголошує третій Всеукраїнський челендж “Навчай українською” для популяризації викладання державною мовою у сфері позашкільної освіти.

Крім того, у День української писемності та мови, 9 листопада, в рамках челенджу усі учасники зможуть поспілкуватись онлайн із відомими українцями та зірками спорту, які у прямому ефірі розкажуть свої історії переходу на українську та надихнуть викладачів позашкілля.

Зазначимо, відповідно до  закону “Про освіту” та статті 30 закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, із 16 січня 2020 року всі ці організації мають надавати послуги українською мовою, як і вся сфера послуг. Винятки можливі лише для тих клієнтів, які самі хочуть отримувати послуги іншою мовою.

Фото: Фейсбук