4 жовтня у світі відзначають день захисту тварин.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Сьогодні відзначають Всесвітній день захисту домашніх тварин. У столиці є близько десятка притулків для безпритульних тварин. Серед них як державні так і приватні.

Зокрема, 21 рік вже функціонує притулок “Сіріус” – тут піклуються і про собак, і про котів. Волонтери постійно привозять нових тварин, виходжують їх та віддають у хороші руки. Загалом у притулку близько трьох тисяч тварин – як породистих,  так і безпорідних, проте не менш люблячих. За час існування притулку нові родини завдяки волонтерам знайшли 10 тисяч тварин.

Допомогти притулку під силу кожному – можна перераховувати гроші на підтримку тварин, а можна допомогти фізично – облаштувати вольєри та погодувати чотирилапих.

Можна приїхати до нас і допомогти зробити дерев’яні підлоги у вольєрах. Можна порізати дрова чи поскладати їх. Це дуже потрібна фізична допомога. Також нам дуже потрібні сухі корми – і для котів,  і для собак, і для маленьких цуценят і кошенят“, – зазначила директорка притулку “сіріус” Олександра Мезінова.

Фінансова підтримка теж не буде зайвою, оскільки притулок постійно сплачує рахунки за електроенергію та заробітну платню тим працівникам, які постійно доглядають за тваринками. Крім того, тваринам постійно потрібні медпрепарати для лікування.

Зараз ми хочемо будувати новий дім для котів – це буде хатинка для ста котів. Тож якщо хтось хоче приєднатися до цього проєкту – будемо дуже раді. Нам будуть потрібні певні матеріали“, – додала директорка притулку.

Поповнення у притулку стається, на жаль, ледь не щодня. І причина цьому – безвідповідальність людей. У неділю, 3 жовтня, притулок забрав  трьох цуценят – це метиси стафордширського тер’єра.

Привіз цуценят і мішок корму чоловік, поводився досить грубо. Сказав, що ці цуценята в його плани не входили – його собака погуляла з дворнягою і тепер ці цуценята йому непотрібні. Заявив – якщо ми їх не візьмемо, то він їх просто викине біля лісу“, – розповіла Олександра Мезінова.

Також нещодавно притулок почав виходжувати цуценят, маму яких убили. Малюків зараз годують з пляшечки.

На щастя, зацікавленість забрати тваринок у киян досить активна, хоча не всі розуміють глибину відповідальності за нового члена сім’ї. Тож перед тим, як віддати котика чи песика, у притулку проводять співбесіди із потенційними усиновлювачами.

У тварини повинні бути всі умови, щоби вона достойно жила достойно. Людина, яка хоче взяти тваринку, повинна її і лікувати, і вакцинувати, і реєєструвати і мати певний час, щоб приділяти його тварині“, – каже директорка притулку.

Фото: Фейсбук