Вже рік сусід з першого поверху будує офіс на газових трубах.

Мешканці столичного Печерська вже рік бояться, що їх будинок може злетіти в повітря. Адже сусід з 1 поверху розбудовує собі офіс на газових трубах. Днями через роботи без газу залишилася частина будинку. Про це йдеться в сюжеті “Вікна-Новини”. 

Kyiv Media

Будинку по вулиці Левандовській, 14 вже понад 40 років. За словами мешканців, вже рік вони бояться знаходитися у власних квартирах.

“Ми боїмося, бо вони працюють, а в мене у квартирі все дрижить. Газова труба б’ється об стіну”, – розповіла мешканка будинку Раїса Микитівна.

Kyiv Media

За її словами, під час облаштування офісу, працівники з 1 поверху пиляють болгаркою просто над газовтими трубами.

Через скандальне будівництво до будинку вже неодноразово викликали поліцію та благоустрій. Вони склали акти про несанкціоноване втручання в труби, фасад та зрубані дерева з кущами. Після цього на кілька місяців будівництво затихло. Але днями знову поновилося.

Зараз будівельникам для облаштування офісу почала заважати газова труба. Вони вирішили перенести її нижче. Задля цього вони без дозволу Київгазу відключили постачання одній з секцій будинку і встановили власний перемикач.Через це частина будинку на добу залишилася без газу.

Kyiv Media

“Я зателефонувала прорабу. І він сказав, що так, хлопці перекрили кран і забули його вмикнути. Постачання газу довелося поновлювати аварійній службі”, – каже мешканка Валентина.

За словами архітектора Олега Гречуга, боятися будинку є чого. Адже труби газу переробили самовільно, та й прибудова для старого будинку небезпечна.

“Вона завдає йому додаткового, непередбаченого проєктом навантаження. На трубі багато розгалуджень, а коли трубу вварюють в трубу можуть утворитися витоки”, – пояснив архітектор.

Kyiv Media

Представник забудовника Григорій, не може сказати, чи є у власника дозвільні документи. Проте адвокат забудовника каже, що хоч мешканців і не поопередили, але все законно. В офісі буде юридична контора. А всі порушення нібито усунули.

У Київгазі зазначили, що по даній адресі вже тричі виїзжала бригада. Було зафіксовано витікання газу, яке фахівці усунули. Тому зупинити будівництво не мають законного права.

Kyiv Media

Експерт з питань ЖКГ Олег Попенко радить мешканцям мають писати запити на експертизу. Спершу в будівельну комісію, щоб вони з’ясували, чи не шкодять споруді надбудовані конструкції.

Також, експерти радять мешканцям звертатися до суду. Адже інших варіантів зупинити будівництво в них немає.

Фото: скріншоти