Посадовці порушили правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Як повідомляє Київська прокуратура, повідомлено про підозру першому заступнику голови правління «Київгазу» та ще чотирьом службовим особам компанії.

Відповідно до висновку комплексної судової експертизи службові особи АТ «Київгаз» під час здійснення повірки побутових лічильників газу допустили порушення вимог ряду нормативно-правових актів, у тому числі:

  • «Правил безпеки систем газопостачання»
  • «Кодексу газорозподільних систем» та інших, в частині встановлення технологічної перемички (байпасу) у внутрішньобудинковий газопровід замість знятого лічильника газу.

У результаті порушення вищезазначених норм законодавства відбувся вибух газу, що призвів до обвалу конструкцій десятиповерхового багатоквартирного житлового будинку, загибелі п’ятьох і травмування трьох осіб.

Крім того, мешканцям будинку, які втратили житло, заподіяно матеріальну шкоду на загальну суму понад 53 мільйони гривень.

За даним фактом п’ятьом службовим особам АТ «Київгаз» повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 (Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) Кримінального кодексу України.

Одночасно вказаним особам вручено клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді цілодобового домашнього арешту з обов’язком носити електронний засіб контролю.

Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, будинок на Соломії Крушельницької 1\5, де у червні стався вибух газу, після якого загинули 5 людей, вже демонтують. Раніше мешканці зруйнованого будинку символічно попрощалися зі своїм помешканням, забетонувавши ключі. Також стало відомо, що третина постраждалих ще не мають прав на нове житло.

Наразі відомо, що пошкоджений будинок мають знести до літа.

Фото: facebook