Політика не влаштовують запропоновані варіанти рішень та те, як при цьому використовують "Дію".

Колишній голова Інституту нацпам’яті та депутат Верховної Ради Володимир В’ятрович розкритикував голосування в “Дії” щодо подальшої долі герба СРСР на монументі Батьківщини-матері в Києві.

У своєму Фейсбуці В’ятрович написав, що вважає за доцільне просто знести сам монумент. І невдоволений тим, що такого варіанту нема серед запропонованих.

Законність варіанту «залишити, як є», м’яко кажучи, сумнівна. І нагадує спроби деяких місцевих керівників свого часу пропонувати як варіант зберегти комуністичну назву села чи міста. Водночас серед варіантів відповіді нема, здавалося б, найочевиднішого – демонтувати цей монумент. Який для багатьох киян, на відміну від Ткаченка, є аж ніяк не «нашою батьківщиною-матір’ю», а совковою лом-бабою. Яку за вказівкою Бержнєва і Щербицького навмисне втулили на печерських пагорбах, щоб спотворити неповторний образ святих київських гір і підкреслити російсько-комуністичне домінування над Києвом” — пише політик.

В’ятрович пише, що опитування “від початку до кінця є ганебною маніпуляцію”, але влада його підсумки представить як “волю народу”.

Також він невдоволений тим, як для голосування використовують електронний додаток “Дія”.

По-перше, відверте зловживання цифровим сервісом. Коли людина заходить в розділ «опитування», щоб проголосувати, а там «віщає» на відео міністр культури Ткаченко, це відгонить «1984» Орвела. Звичайно, нинішня влада постійно намагається використовувати «Дію» для піару й маніпуляцій, але це вже новий левел. Якщо так піде далі, то скоро з кожного смартфону до нас промовлятиме «Старший Брат». По-друге, саме відеозвернення Ткаченка відверто маніпулятивне. «Ми знаємо, що вона наша Батьківщина-мати», – віщає міністр зі смартфона. Уся його промова просякнута думкою, що з цим комуністичним монументом майже все добре, тільки треба щось зробити з символом на щиті, та й то не обов’язково” — пише В’ятрович .

Київ Media

Як ми писали, серед запропонованих варіантів голосування є такі: залишити все як є/ зняти герб СРСР/ замінити на тризуб.

 

Фото: Фейсбук