Митрополит Лонгін є настоятелем Вознесенського Банченського монастиря УПЦ МП у Чернівецькій області.

Митрополит Української православної церкви Московського патріархату Лонгін (Михайло Жар) звернувся до патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва). Він жорстко відреагував на варварські обстріли храмів УПЦ МП та благословення масових вбивств українців — трансляцію можна побачити на YouTube.

Дякую” за ваше благословення. За те, що гинуть люди та проливається кров. За те, що ви бомбите наші храми та монастирі. За те, що гинуть наші ченці та священників. Дякуємо, ваша святосте, за “велике та важливе” ваше благословення на кровопролиття“, – заявив Лонгін, звертаючись до Кирила.

Митрополит також звернувся до вірян та заявив, що українським священниками УПЦ МП хочеться навколішках молитися за припинення війни, а не благословляти її. Він пообіцяв, що винні будуть покарані Богом.

Хтось відповідатиме за цю пролиту кров, за материнські сльози, за дітей, які залишилися сиротами. Ви будете відповідати, ті, хто благословляв війну і кровопролиття. Зрозумійте, ви відповісте перед Богом і перед людьми за кожну сльозу материнську, за кожну свіжу могилу… Ви відповісте перед Богом. Цьому нема прощення. Ви поранили весь український православний світ. Ви завдали нам великого болю. Не шукайте собі виправдань“, – додав він.

Лонгін є настоятелем Вознесенського Банченського монастиря УПЦ МП у Чернівецькій області.

Нагадаємо, 27 травня Собор Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не згоден із предстоятелем власної церкви патріархом Кирилом у питанні війни Росії з Україною. Крім того, у рішенні собору йшлося, що УПЦ буде діяти як самостійна церква; однак, про відокремлення від РПЦ не йшлося.

Гундяєв прокоментував синод УПЦ МП словами про те, що поділ церков походить “не від Бога”.

Фото: скріншот