Ситуація із захворюваністю на COVID-19 в місті погіршується.

Наразі у Києві встановлено «жовтий» рівень епіднебезпеки, проте ситуація із захворюваністю на COVID-19 погіршується. Про це повідомив перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба під час круглого столу за темою ймовірного запровадження жорстких карантинних обмежень із представниками Європейської бізнес Асоціації, експертів та підприємців.

За словами Кулеби, щодня у столиці фіксується до тисячі нових випадків інфікування. Поширення інформації про вакцинацію є ключовим завданням міста і активна допомога столичного бізнесу в цьому питанні є надзвичайно важливою, каже Кулеба.

«Це питання нашого життя, що стосується кожного. Зростає швидкість заповнення медзакладів, на жаль, 98% важких хворих у лікарнях не були вакциновані. Щеплення – на сьогодні один із головних факторів для того, щоб не дійти критичного, «червоного» рівня епіднебезпеки. Без активної підтримки бізнесу в питаннях масової вакцинації, інформування киян щодо її важливості місто не впорається. Зупинити наближення локдауну допоможуть лише спільні злагоджені дії та активна популяризація свідомого ставлення киян до імунізації», –  зауважив Кулеба.

За словами Кулеби, столиця лишається лідером у вакцинальній кампанії в Україні. Від початку вакцинальної кампанії вже виконано  понад 1 млн 800 тис. щеплень, «зелений» сертифікат про повний курс вакцинації отримали понад 920 тис. киян, додав Кулеба.

Кулеба нагадав, що в Києві працює  19 вакцинальних центрів, 117 пунктів щеплення, 57 мобільних бригад та Центр масової вакцинації у МВЦ.

«Бізнес першочергово сам зацікавлений у недопущенні ускладнень. Адже за останньою постановою Уряду торговельні центри, заклади харчування, кінотеатри, спортзали працювати в «червоній» зоні зможуть виключно за умови 100% вакцинації працівників та відвідувачів. Закликаю керівників спілкуватись із колективами, запрошувати медичних експертів для відповідей на всі питання, стимулювати власним прикладом та іншими заохоченнями», –  зауважив Кулеба.

Кулеба зауважив, що представники бізнес-спільноти Києва ставили чимало питань щодо користування транспортом під час обмежень та отримання спецперепусток.

Кулеба наголосив, що нині питання локдауну не розглядається, але місто готове до погіршення епідеміологічної ситуації і продовжує приймати заявки від підприємств та ФОПів.

Від 10 серпня, коли стартувала подача заявок, у системі зареєструвалося понад 9 тисяч організацій.

«Важливо – це превентивні заходи. Заявку на отримання спецперепусток може подати будь-яке підприємство. Для позитивного рішення потрібно обґрунтувати критичну необхідність роботи підприємства в період жорсткого карантину. Першочергово, право на проїзд отримають праціники критичної інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність міста», –  наголосив Кулеба.

Кулеба подякував Європейській бізнес Асоціації за організацію важливого обговорення, плідну співпрацю, постійну участь у вирішенні нагальних проблем міста.

Фото: Київрада