У цій статті Княгиню Ольгу назвали основоположницею сучасної Росії.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Всесвітній економічний форум (World Economic Forum) видалив ім’я Княгині Ольги зі статті про жінок, які змінили історію людства. Причина – «конфлікт історичних даних».

Нагадаємо, статтю про жінок, які змінили світ, ВЕФ опублікували з нагоди 8 березня. До цього переліку увійшла й Княгиня Ольга, рівноапостольна свята, чию пам‘ять водночас шанують українські православна та католицька церкви.

Однак у статті Всесвітнього економічного форуму Княгиню Ольгу назвали російською правителькою та основоположницею сучасної Росії. До слова, її чоловіка, Князя Ігоря, назвали Іваном. Про це зазначив екс-президент України Петро Порошенко.

«Княгиня Ольга справді була визначною правителькою, що підкорила бунтівні племена, здійснила першу державну реформу та започаткувала міцні дипломатичні зв‘язки із Західною Європою. От тільки Русь зі столицею в Києві існувала на території сучасних України, Білорусі та Росії, а тому Княгиня Ольга ніяк не може вважатись прародителькою Російської Федерації, адже Московське Князівство було засноване лише через понад 300 років після її смерті», – нагадав Петро Порошенко.

Водночас екс-президент України публічно звернувся до Всесвітнього економічного форуму з проханням негайно виправити помилки в описі однієї з найвідоміших жінок в Українській історії та ретельніше перевіряти свої джерела.

Фото: фейсбук