Раніше СБУ попросило внести Басту до "чорного списку", проте російський репер все ж виступить сьогодні з концертом.

Міністерство культури та інформполітики не отримувало запитів щодо внесення російського виконавця Басти до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України.

Про це йдеться на сайті Мінкульту.

“Зважаючи на велику кількість запитів на інформацію щодо внесення російського виконавця Басти до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України, Міністерство культури та інформаційної політики повідомляє про відсутність відповідного подання від Служби безпеки України. Інформація, щодо наявність такого звернення у медіа – не відповідає дійсності. У разі надходження запиту від СБУ, МКІП обов‘язково розгляне його у встановленому порядку”, – йдеться в повідомленні.

Натомість як повідомили в СБУ, трирічна заборона на в’їзд Басті спливла в 2020 році. З моменту внесення заборони у 2017 році нових порушень українського законодавства, зокрема незаконних відвідин російським виконавцем окупованого Криму, зафіксовано не було.

У СБУ також вказали, що ініціювати внесення певної особи до переліку людей, які створюють загрозу національній безпеці крім Служби безпеки може Рада національної безпеки і оборони та Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

У Державній прикордонній службі також зазначили, що не встановили обставин порушення законодавства, які відносяться до їхньої компетенції.

“Вкотре наголошуємо, що ДПСУ діє в межах наданих їй повноважень. Заборона, яка діяла відносно даної особи з 2017 року, закінчилась, інших обставин про можливі порушення законодавства, які відносяться до компетенції ДПСУ, не встановлено. Прикордонники діятимуть у межах своїх повноважень у відповідності до закону про прикордонний контроль”, – розповів речник ДПСУ Андрій Демченко.

Нагадаємо, російський реп-виконавець Баста 25 і 26 червня виступить зі своїми концертами в Києві.Напередодні СБУ попросило внести Басту до “чорного списку”.

Перед цим в соцмережах почали збирати підписи за те, аби Мінкульт заборонив реперу Басті виступати в Києві.

Фото: facebook