Кріобанк дитячих яйцеклітин та сперматозоїдів в Охматдиті працюватиме безкоштовно.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Безкоштовну кріоконсервацію яйцеклітин і сперматозоїдів дітей, які мають певні недуги репродуктивної системи, в Охматдиті проводять уперше в Україні. Лікарі зазначають – це реальний шанс для них в майбутньому народити дитину. Сьогодні в Україні навіть в приватних кріобанках не зберігають дитячі статеві клітини.

Біоматеріали в Охматдиті можуть зберігатися 5, 10, 15 і навіть більше років. Вважається, це достатньо часу, аби підліток подорослішав і якщо буде мати бажання стати мамою, або татом, він зможе це зробити. Виявляється, потреба у такій послузі висока. В Охматдиті лікуються діти до 18 років і є безліч недугів при яких у них втрачаються дітородні функції.

У дітей, в кого треба видалити яєчники, припустимо, або опромінити їх, вже більше не буде дітей… І тоді ця дівчинка вона буде безплідною. Але зараз наші гінекологи розробили методику, при якій вони можуть, завдяки кріобанку, зберегти яйцеклітини“, – зазначив Володимир Жовнір, генеральний директор Охматдиту.

Він додав, що забір яєчників проводиться у державних клікніках, котрі мають повний комплекс лікарів – анестезіологічну службу, фахового хірурга, гінеколога, біолога.

Це дуже-дуже високотехнологічний процес, тому повторити його в приватних клініках, по-перше, дуже дорого, п0-друге – неможливо через відсутність тих фахівців, які мусять бути при цьому“, – зазначив гендиректор.

Кріобанк в Охматдиті є єдиним державним, тобто зберігання клітин тут на довгі роки буде безкоштовним. У приватних така послуга коштує тисячі доларів. Але в Україні навіть в приватних закладах зберігають тільки статеві клітини дорослих. Для дітей ця послуга недоступна.

До речі, якщо процес замороження яйцеклітин і сперматозоїдів в Охматдиті лише на стартовій прямій, то вже більше року в кріобанку лікарні зберігають стовбурові клітини, які беруть у маленьких пацієнтів перед проведенням хіміотерапії. Також виокремлюють і зберігають мезенхімальні стовбурові клітини й інші біоматеріали.

Відновлення кістки, відновлення сухожилля – це все мезінхімальні стовбурові клітини… Для автотрансплантацій між забором клітин та трансплантацією може пройти три-чотири місяці, до пів року. І якби ми не змогли зберігати ці клітини – пацієнти не отримували б допомоги“, – зазначила завдувачка кріобанку Олена Перепилицина.

В Охматдиті додали, що всі ці послуги для маленьких українців безкоштовні.

Нагадаємо, нещодавно Охматдит скасував переговори по закупівлі обладнання у сумнівних фірм. Очікуються прозорі торги. Загальна вартість обладнання для дитячої лікарні сягала майже 612,5 млн гривень.

Фото: скріншот