Виплату анонсованої президентом Володимиром Зеленським тисячі гривень для повністю вакцинованих проти коронавірусу громадян профінансують самі українці, які сплачують податки.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на брифінгу на Тернопільщині у вівторок, 16 листопада.

“Це буде фонд підтримки підприємництва, що постраждало від коронавірусу. Тобто це буде загальний фонд бюджету. Так, це наші з вами кошти (податки, що сплачуються українцями, – ред.)”, – повідомив Шмигаль.

За його словами, ця програма діятиме у 2021 році та у першій половині наступного року. Протягом цього часу всі вакциновані зможуть нею скористатися.

На засіданні Кабінету міністрів 17 листопада Денис Шмигаль зазначив, нараховувати на віртуальні платіжні картки через застосунок “Дія” наприкінці цього та впродовж наступного року і податки з цих грошей платити не доведеться.

“Програма запрацює з 19 грудня цього року і буде діяти в цьому році і до кінця наступного року. 3 мільярди гривень направляємо на програму в цьому році та ще 3 мільярди – на початку наступного з подальшим розширенням фінансування. .Це окрема програма з загального фонду державного бюджету. Жодних податків на цю тисячу нараховуватися не буде. Також ці кошти жодним чином не вплинуть на отримання субсидія людьми”, – пояснив прем’єр-міністр.

Він зауважив, що головна мета цієї програми – заохотити до вакцинації, підтримати малий та середній бізнес, який постраждав через пандемію, стимулювати спортивний і культурний розвиток українців.

15 листопада у відеозверненні президент Володимир Зеленський пообіцяв, що щеплені двома дозами вакцини проти коронавірусу українці отримають по тисячі гривень. Виплати мають розпочатися з 19 грудня.

16 листопада стало відомо, що цю тисячу гривень неможливо буде отримати готівкою. Це буде, найімовірніше, сертифікат на тисячу гривень, який можна буде витратити на культурні заходи, театри, концерти, книги, кіно, туризм Україною.

Фото: Фейсбук