Будь-хто охочий зможе дізнатися, чи законно встановлені торгові споруди.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Олексій Кулеба, перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень.

Заступник голови КМДА зазначив, що Київ нарзі готує IT-рішення, що зробить ринок вуличної торгівлі в столиці прозорим.

«Як ви знаєте, сьогодні в столиці працює багато видів вуличної торгівлі: сезонна, пересувна, торгівля в тимчасових спорудах тощо. У киян часто виникає питання чому то тут, то там з’являються торгові намети, автокав’ярні та якими правилами це регулюється. У той же час, у підприємців є природній запит щодо відкритого доступу до інформації та правил, що стосуються вуличної торгівлі», – написав Олексій Кулеба.

Відтак, міська влада найближчим часом запропонує громаді IT-рішення, що зробить ринок вуличної торгівлі в столиці прозорим. Водночас можливість участі в ньому, отримання необхідної інформації стануть зручними і зрозумілими.

За словами заступника голови КМДА, відповідне рішення буде зручним для кожного, адже:

  • Ця система буде максимально інформативною. За її допомогою кожен зможе швидко знайти всю необхідну інформацію про будь-яку (законну) торгову точку та дізнається про заплановані торги (аукціони) щодо отримання права на розміщення об’єктів вуличної торгівлі з варіантами локацій.
  • Кожен, хто має гаджет із доступом до мережі інтернет, зможе потрапити до єдиного інформаційного простору, що стосується всієї вуличної торгівлі в місті. Новація назавжди зробить прозорим ринок всіх видів вуличної торгівлі в Києві.
  • Єдина система дозволить мешканцям столиці швидко дізнатись, чи законно розміщений автомат із продажу чи кав’ярня на колесах. А також активна громада зможе контролювати підприємницьку діяльність у розрізі вуличної торгівлі.
  • Новація забезпечить суттєве збільшення надходжень до міського бюджету та сприятиме розвитку бізнесу в столиці.

Попередньо, публічно запустити «бета-версію» цієї системи планують у першу декаду жовтня.

Фото: фейсбук