Безпілотник міситить складові виробництва інших країн і деякі власні " технологічні рішення" росіян.

Український волонтер Павло Кащук опублікував в своєму Фейсбуці відео, де він показує та пояснює, як влаштований один з основних БПЛА “другої армії світу” — “Орлан – 10”.

Кащук показав пристрій, яким цей БПЛА фотографує позиції українських військ. Це виявився звичайний цифровий фотоапарат Canon, приварений до панелі апарата. Фотоапарат можна вийняти з безпілотника і використовувати як звичайний. Деякі кнопки залиті клеєм, щоб у польоті вони не змінили положення.

У якості приймача для палива, яким заправляють БПЛА, росіяни встановили обрізану пластикову пляшку. Закривається цей “бак” відповідно – пластиковою закруткою від пляшки.

Попри такі “технологічні” рішення Кащук закликає не применшувати можливостей російського безпілотника.

Не варто применшувати ефективність роботи таких апаратів, яких в нашого ворога багато. Хлопцям варто памятати, шо над ними шось може літати, якшо їхні позиції не більше ніж за 100 км від ворога. На жаль, ворог досить ефективно фіксує наші пересування завдяки таким літакам. Але все одно вони збиваються, вони падають, глючать, бояться хмар. Перемогти нам це не завадить” – зазначає він.

Орлан-10 – російський багатофункціональний безпілотник. Призначений для тривалого спостереження за об’єктами у важкодоступній місцевості, у тому числі під час проведення пошукових та ремонтних робіт. Апарат розробили на російському підприємстві Спеціальний технологічний центр, вартість коливається від 80 до 120 тисяч доларів залежно від моделі.

Фото: скріншот