Журналісти щедрували в Києві та в селі Рогозів на Бориспільщині.

Щедрівки показали в ефірі програми «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

За давніми українськими традиціями молодь і діти 13 січня, на Щедрий вечір, ходять щедрувати. До рідних, до хрещенинх батьків, до сусідів, а інколи й до незнайомих людей. Бажають господарям дому благополуччя, достатку та інших земних благ, а ті за це їх пригощають цукерками, печивом й іншими смаколиками.

Журналісти телеканалу «Київ» показали та порівняли, як щедрують у місті, а як – у селі.

Ірина Луцак зі справжнім вертепом у національних костюмах щедрувала в селі Рогозів, що на Бориспільщині.

Журналістка приїхала туди з ансамблем «Кралиця», учасники якого зібралися, щоб привітати свого керівника – заслуженого працівника культури України, професора Івана Сінельнікова.

Щедрували в селі за всіма традиціями – у костюмах, із піснями, зіркою, козою та побажаннями здоров’я, злагоди й достатку всій родині. До речі, коза – символ гарного врожаю, а водіння кози на Щедрий вечір – одна з найдавніших різдвяних традицій.

Господарі дому зустрічали щедрівників кутею, пирогами та іншими частуваннями. Словом, атмосфера відчувалася навіть через камеру.

Журналісти телеканалу «Київ», що залишилися в місті, теж не оминули традицій і вирушили щедрувати по столичних квартирах. 

Журналісти Микола Полосін і Софія Григорчук у компанії з молоддю щедрували вдома в Юрія Рудого, відомого українського кінорежисера.

У місті щедрувальники теж були в костюмах, із зіркою та бубном, однак без кози.

Господарі радо зустріли щедрувальників та запросили до святкового столу.

Журналісти-щедрувальники телеканалу «Київ» закликали всіх брати участь у щедрівках та не забувати давніх українських традицій.

Фото: скріншот із відео