30% питної води готується на Дніпровській водопровідній станції.

У Києві вже 40% мешканців міста п’ють воду без хлору. Саме таку частку води в столиці знезаражують новими ефективними реагентами, повідомляє “Київводоканал”.

Зокрема, у рамках програми “Стоп хлор”, 10% питної знезаражують гіпохлоритом натрію. Це та вода, яка постачається з артезіанських насосних станцій.

А ще 30% питної води готується на Дніпровській водопровідній станції, де для знезараження тепер застосовується діоксид хлору. Це неорганічна хімічна сполука хлору та кисню. На перший погляд, може здатись, що йдеться знову про хлор, адже назви схожі. Але це не зовсім так – ці речовини різні за хімічною будовою та по-різному вступають у хімічні реакції, відповідно, мають різні властивості“, – пояснює прес-служба підприємства.

Додають, що діоксид має більшу окислювальну і дезінфікуючу здатність, ніж хлор. Крім того, цей реагент має економічні переваги.

Енергоефективне обладнання, яке тепер встановлено на станції для роботи з ним, дозволяє заощаджувати на витратах електроенергії. Крім того, реагент виробляється на місці застосування, що зменшує витрати на логістику“, – зазначили у “Київводоканалі”.

Нагадаємо, у “Київводоканалі” розповіли про плани на 2021 рік.

Фото: Pixabay