У Керуючій компанії з обслуговування житлового фонду Дарницького району кажуть, що зведення цього балкону незаконне і жодних дозволів на будівництво вони не давали.

Про це повідомили в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

Нещодавно ми писали, що в мережі мешканці Дарниці почали обурюватися через цар-балкон, розташтований на одному з будинків за адресою вул. Ялтинська, 8.

За площею добудова вдвічі більша тих балконів, які були споруджені разом із будинком. Щоб конструкція трималася – бетонну плиту, яка є підлогою балкону, підперли металевими кронтейнами. А для надійності вздовж стіни будинку пустили металеву трубу, яка просто впирається в землю.

Сусіди кажуть, що цьому балкону вже декілька років і він давно в аварійному стані: балка, що тримає споруду, просіла до центру, тому може в будь-який момент звалитися вниз.

За оцінкою архітектора, такий балкон на несних стінах старого будинку в жодному разі не можна зводити. До того ж прибудова закріплена ненадійно і в будь-який момент може обвалитися.

Цікаво, що власника квартири давно ніхто не бачив, адже помешкання він здає в оренду. Квартиранти кажуть, що господар запевнив: усі необхідні дозволи на прибудову є.

Однак у Керуючій компанії з обслуговування житлового фонду Дарницького району кажуть, що зведення цього балкону незаконне і жодних дозволів на будівництво вони не давали. Ще 2015 року працівники компанії проводили інспекцію цієї квартири та видали господарю акт та припис на демонтаж балкону. Як можна побачити – господар рішення комісії проігнорував.

Востаннє комунальники приходили з черговою перевіркою минулого тижня, однак комісію в квартиру не пустили.

Наразі жителі будинку збираються написати заяву до Департаменту містобудування та архітектури. Після її розгляду, власника чекатиме суд. Однак, за словами юристів, демонтаж – це крайній захід. Йому передуватимуть штрафи й приписи. Господареві загрожує грошове покарання у розмірі 510 гривень.

Нагадаємо, за новими правилами благоустрою, киян штрафуватимуть за надбудовані цар-балкони.

Фото: Facebook