Серед загроз, які переносять кліщі, особливу небезпеку для тварин становлять збудники паразитарного захворювання крові — бабезії.

Про це повідомила громадська організація “UAnimals”.

У повідомленні зазначили, що сезон активності кліщів розпочинається в середині квітня. У травні їх популяція досягає максимуму.

“Серед загроз, які переносять кліщі, особливу небезпеку для тварин становлять збудники паразитарного захворювання крові — бабезії. Бабезіоз може призвести до смерті тварини. Профілактика та вчасне звернення до ветеринарного лікаря можуть врятувати життя вашого улюбленця”, – пояснили в організації.

І додали, що якщо тварина млява, відмовляється від їжі, а її сеча має темний колір, необхідно якнайшвидше звернутися до ветеринара. Адже це може бути ознакою того, що тварину вкусив кліщ.

Тому щоб не допустити зараження бабезіозом, важливо обробляти тварину спеціальними препаратами. Наразі від паразитів існує велика кількість засобів: краплі на холку, нашийники та пігулки. Проте убезпечити тварину від паразитів на сто відсотків неможливо, але своєчасна обробка не дозволить кліщам завдати шкоди вашому улюбленцю та врятує його життя.

Фото: Фейсбук