Прокуратура вимагає привести об’єкт культурної спадщини до належного стану.

Про це інформує Київська міська прокуратура.

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає укласти з Департаментом охорони культурної спадщини виконавчого органу охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення – будинок прибутковий Вертипороха, розташований на розі вул. Межигірської та вул. Щекавицької, в м. Києві, та привести її до належного стану.

Вказаний прибутковий будинок зведено у кінці 19 сторіччя коштом власниці садиби Г. Вертипорох. Триповерховий, цегляний, оформлений в стилі неоренесанс. Споруда — характерний зразок прибуткового будинку оригінального архітектурного вирішення.

Наказом Міністерства культури України від 06.12.2016 № 1162 будівлю занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури.

Разом з тим, комерційною структурою, яка є власником пам’ятки, попри встановлені чинним законодавством обов’язки, охоронний договір щодо пам’ятки культурної спадщини тривалий час не укладається, заходи щодо її збереження не вживаються, будівля не використовується, перебуває в аварійному, майже зруйнованому стані.

У зв’язку з викладеним, прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом до власника споруди про зобов’язання укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір та привести її до належного стану, виконавши вимоги припису щодо забезпечення проведення першочергових протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт.

Фото: Фейсбук